Profesjonalna opieka dla osoby starszej w jej domu

 
Osoby starsze często wymagają kompleksowej opieki. Choroby, trudności z poruszaniem się, problemy z pamięcią – to wszystko przekłada się na konieczność zapewnienia seniorowi właściwego wsparcia. W tym celu możemy skorzystać też z profesjonalnych usług opieki.
 
Gdy bliscy nie są w stanie zapewnić seniorowi pomocy na co dzień, jedynym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie ze wsparcia opiekunów. Wystarczy tylko, że wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „opieka dla osoby starszej”, aby przekonać się, że ofert jest wyjątkowo dużo. Możemy zarówno zdecydować się na domy opieki, jak i zatrudnić opiekuna, który będzie dbał o seniora w domu. To drugie rozwiązanie jest szczególnie polecane wtedy, gdy stan seniora nie jest jeszcze bardzo wymagający i nie ma wskazań do skorzystania z domu opieki.
 
Formy opieki domowej
Opiekunowie są w stanie zapewnić pomoc w różnym zakresie – zarówno może być ona godzinowa, jak i również może odbywać się całodobowo, także z zamieszkaniem, dlatego starsza osoba może mieć wsparcie przez 24 godziny na dobę. Ta druga oferta cieszy się największym zainteresowaniem, gdy rodzina nie może zagwarantować seniorowi pomocy, na przykład ze względu na pracę, dalekie zamieszkanie.
 
Wobec tego konieczne jest określenie, jak opieka dla osoby starszej ma być sprawowana. Czy ma ona koncentrować się tylko na wsparciu we wskazanych godzinach, na przykład wtedy, gdy bliscy są w pracy, czy też ma być całodobowa. Oczywiście, w tym drugim przypadku musimy przygotować się na wyższy wydatek.
 
Co wchodzi w skład usługi?
Generalnie opiekun jest w stanie zapewnić osobie starszej pełną asystę w codziennych czynnościach. Zaliczają się do nich między innymi przygotowywanie posiłków, karmienie, podawanie leków, umawianie na wizyty do lekarza i asystowanie w nich, wykupienie leków z apteki, higiena, sprzątanie, pranie, robienie zakupów. Naturalnie, opiekun będzie też przez cały czas zapewniał towarzystwo, aktywizował seniora.
 
Adresy firm zajmujących się świadczeniem powyższych usług znajdziemy przez internet.