Wybór miejsca na trawnik przy domu

 
Czy masz ulubione miejsce na działce, na którym może powstać trawnik? Czy zastanawiasz się, które z miejsc na ogrodzie będzie najbardziej odpowiednie? Zobacz jakie to proste, wystarczy się chwilę zastanowić.
 
Wybór miejsca na trawnik wokół domu nie jest trudnym zadaniem, szczególnie, jeśli szukamy również miejsca na postawienie altanki ogrodowej, czy stworzenie miejsca typowo wypoczynkowego na działce. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy wypoczywać, ile mamy na to miejsca, jak usytuowana jest nasza działka, czy jest ona usytuowana bezpośrednio przy ulicy, w jakim miejscu na działce został wybudowany dom. Jest to bardzo ważne, ponieważ problemy pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy trudno jest nam niekiedy się zdecydować, gdzie chcielibyśmy spędzać czas wraz z rodziną, który kawałek ziemi zagospodarowany w ten sposób spełni nasze marzenia o prywatnym, atrakcyjnym miejscu wypoczynkowym.
 
Lokalizacja trawnika
Miejsce trawnika może, ale nie musi być zagwozdką dla działkowiczów, szczególnie wtenczas, kiedy nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią ogrodu, a chcielibyśmy również stworzyć miejsce, gdzie posadzimy warzywa, kwiaty, czy drzewka owocowe. W takim przypadku trawa ogrodowa powinna znaleźć się tam, gdzie będziemy odcięci od świata zewnętrznego. Gdzie będziemy odgrodzeni chociażby drzewkami od ulicy i sąsiadów. Powinno być to miejsce, które nie będzie mocno nas ograniczyć, zapewni odpowiednią prywatność, stworzy azyl, który tak jest nam potrzebny w dzisiejszych czasach.
 
Trawnik pełniący funkcję ozdobną
Jeżeli natomiast decydujemy się na trawnik, który ma pełnić jedynie funkcję ozdobną, to nie ma problemu w wybraniu ku temu odpowiedniego miejsca, w którym zostanie posiana trawa. Trawnik w takich sytuacjach zakładany jest bowiem w miejscach, gdzie potrzebujemy wypełnić wolne miejsca wokół roślin ozdobnych lub drzewek owocowych, gdzie zaczynają rosnąc jedynie chwasty i wygląda to mało estetycznie. Trawa ogrodowa wykorzystana w tym celu, powinna być odpowiednio dopasowana, odporna na warunki atmosferyczne, trwała, jak również od sprawdzonego producenta.